Porady dla podróżników i wczasowiczów – queensitslive.com

wybierz kierunek podróży

Pragniesz prowadzić własny hotel? To nie takie trudne! Sprawdź jakie warunki musi spełnić przyszły hotelarz

Coraz większa liczba branż w naszym kraju zyskuje na znaczeniu, tak jest na przykład z branżą hotelarską. Ostatnie lata nie pozostawiają złudzeń, nastąpił skok inwestycji w tym segmencie rynku. Nastąpiły przy tym pewne zmiany, coraz większe znaczenie mają hotele ekonomiczne, a trochę słabiej spisują się hotele z wyższego segmentu, czyli pięciogwiazdkowe. Hotele ekonomiczne także w najbliższych latach mogą jeszcze bardziej zyskać na znaczeniu. Małe nakłady kosztów i dość szybki zwrot nakładów, to najważniejsze składowe tego sukcesu. Może też myślisz, by otworzyć taki hotel?

Dokąd wybrać się na oczekiwany urlop w Polsce?

Ilość miejsc, w jakie mamy możliwość wyjechać na urlop jest praktycznie nieskończona. Wśród propozycji firm turystycznych znajdziemy bez kłopotu dużo ofert wyjazdów, które na pewno będą dla nas niesamowitą przygodą. Wszystkie te wycieczki mogą się jednak okazać dla wielu niezwykle kosztowną opcją. Polacy nie należą do bogatych narodów a ceny wycieczek zagranicznych zdają się być dopasowane raczej do poziomu średniej klasy Niemca, niż Polaka.

Gdzie spędzić najbliższe wakacje, czyli parę inspirujących wskazówek dla niezdecydowanych

Jeśli dalekie albo bliższe wyjazdy to niemalże wasze hobby, to prawdopodobnie nie będziecie mieć jakichkolwiek trudności z wyborem miejsca, gdzie razem z najbliższymi bądź z paczką kolegów spędzicie najbliższe wakacje. Tymczasem kiedy wyjeżdżacie z domu tylko sporadycznie, to podjęcie ostatecznej decyzji może okazać się dość trudne. Tymczasem jednego możemy być w stu procentach pewni: każdy zamierza w wyjątkowy sposób spędzić choćby te dwa tygodnie w roku i to całkiem niezależnie od własnych zainteresowań. Poszukiwanie interesujących pomysłów w sieci jest dzisiaj już normą, a i sami internauci z chęcią dzielą się własnymi spostrzeżeniami: polecają miejsca godne uwagi, a także ostrzegają, np. przed nieuczciwymi hotelarzami.