Wiele osób wybierając się na odpoczynek poszukuje miejsc niezwykłych, pełnych uroku i niepowtarzalnego klimatu. Nie zamierzają oni spędzać czasu w zatłoczonych miejscach, pełnych tłumów, a jednocześnie chcą piaszczystych plaż, słońca i odrobiny egzotyki. I właśnie dla takich turystów swoją propozycję przedstawiają państwa z rejonu Karaibów – takie jak na przykład Dominikana, Bahamy, Jamajka czy też Kuba. Rejon ten kusi przede wszystkim wspaniałą przyrodą, piaszczyste plaże są niesamowicie czyste, tak samo jest z niebieską wodą w lagunach i zatokach.

wakacje
Źródło: Ewlon
Niewiele jest na świecie miejsc, jakie mogą zaoferować tak wspaniałą, niezniszczoną jeszcze przez ludzi przyrodę i pod wodą i na lądzie. Bo Karaiby to przepiękne i tajemnicze lasy deszczowe, ale także pełne podwodnego życia rafy koralowe, które otaczają liczne wysepki oraz wyspy. Karaiby są bardzo przyjaznym miejscem dla turystów a tubylcy są niezwykle przyjaźni, chociaż oczywiście w niektórych miejscach trzeba trochę bardziej uważać na to, co i gdzie będzie się robić.

Największą z wysp tego rejonu jest Kuba. Kraj ten przez wiele długich lat był w całkowitym odosobnieniu, dzisiaj coraz bardziej się otwiera na odwiedzających z wielu krajów świata. Poza wspaniałą przyrodą, charakterystyczną dla tego regionu świata, Kuba ma również bardzo dużo do zaoferowania jeśli będzie chodzić o kulturę i rozrywkę. To tam właśnie produkuje się

wakacje na kubie
Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

najlepsze cygara świata i uwielbiany przez smakoszy rum, a zabawa, taniec i śpiew obecne są w zasadzie wszędzie.

Wakacje na Kubie są w ofercie coraz większej ilości biur podróży. Rozważając tam wyjazd trzeba mieć ważny paszport, a także postarać się o turystyczną wizę, z którą w przypadku zorganizowanej wycieczki nie będzie żadnego problemu. Oferta noclegów na Kubie jest całkiem spora, kraj ten dostrzega zalety płynące z turystów i zaczyna bardzo promować swe atrakcje. Również wśród przyjeżdżających widać duże zainteresowanie tym do niedawna jeszcze niemożliwym do odwiedzenia kraju, co najlepiej można zobaczyć w liczbie rezerwacji.