Na wakacje najlepiej wybrać się samolotem. Jest to absolutnie najszybszy, najbardziej komfortowy, niezwykle bezpieczny i najtańszy sposób transportu. Oczywiście, są ludzie nie uznający latania, tacy których nigdy nie da się przekonać żadnymi argumentami do tej formy podróżowania.

samolot
Autor: Hyougushi

Twierdzą oni, że latanie jest niebezpieczne a samoloty awaryjne. Niestety w naszych mediach mówi się najgłośniej o wypadkach samolotów, a nikt nie krzyczy wszem i wobec o tym jak wiele jest kolizji aut (popatrz tutaj). Gdy porównamy statystyki widać jasno, że to podróże autami są o wiele bardziej ryzykowne.

Oczywiście są też dużo droższe. Aktualne ceny paliwa nie pozwalają na dojechanie na urlop za mniej niż prawie tysiąc złotych, nawet gdy jedziemy tylko nad polskie morze. Tanie bilety lotnicze da się zakupić już za sto – dwieście złotych, w szczególności gdy chcemy polecieć do jednego z europejskich miast. Oczywiście, im dalej lecimy, tym drożej, ale są zakątki na świecie, do których samochodem nie da się dotrzeć w ogóle.

samolot
Autor: Angelo DeSantis
Źródło: http://www.flickr.com

Latanie samolotem jest także o wiele wygodniejsze, w szczególności z tego powodu, że trwa o wiele krócej (http://lot.com/pl/pl/rozklad-lotow). Do popularnych kurortów w Turcji czy Egipcie lot trwa niewiele ponad dwie godziny. Samochodem da się tam dotrzeć w dwa, trzy dni. Różnica jest wielka.

Oczywiście, każdy wyjeżdża na urlop w taki sposób w jaki chce i w jaki jest mu wygodnie. Jeśli ktoś woli objazdówkę dookoła kontynentu, to samochód będzie wspaniałym wyjściem. Jeśli jednak mamy wyznaczony punkt docelowy absolutnie warto przemyśleć opcję przemieszczenia się tam drogą powietrzną.