Pośród wielu pomysłów spędzenia wolnego czasu pojawia się często jeden ogromnie interesujący. Chodzi o rejon Podhala, jakie oferuje całą masę miejsc ciekawych tak pod względem przyrodniczym, architektonicznym jak i kulturowym. Co jest tak ciekawego w tym rejonie, że ściąga rok w rok tylu turystów?

narciarz na stoku
Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
W rejonie Podhale znajdziemy tak dużo interesujących miejsc, iż tak właściwie udając się w te strony można spędzić czas w bardzo urozmaicony sposób. Znajdziemy tam sporo górskich miejscowości z góralskimi tradycjami. Z pewnością wiele osób słyszało o nazwach takich jak Czarny Dunajec i Biały Dunajec czy Białka Tatrzańska. Duża ilość ścieżek turystycznych powoduje, iż fani pieszych wycieczek będą mieli tutaj swego rodzaju raj. Bliska odległość od Tatr i Zakopanego to dobra rzecz, ponieważ czasem jest tak, iż szczególnie w sezonie trudno dostać nocleg w zatłoczonych przez turystów miejscowościach. Natomiast w bardziej spokojnym Podhalu na pewno znajdziemy nocleg w takich okolicznościach przyrody, że uda nam się cudownie wypocząć- Pokoje Gościnne “U Anny”.

Górskie widoki to jedno, ale jak ktoś uwielbia wakacje nad wodą, to na pewno będzie rad z bliskiej odległości Jeziora Czorsztyńskiego. Mowa o zbiorniku wodnym zaporowym, stworzonym na rzece Dunajec. Na jednym z brzegów tego jeziora jest jedyny w swoim rodzaju Zamek w Niedzicy, jaki jest jeszcze jedną, wyjątkową atrakcją wartą odwiedzin. Budowla ta pochodzi z okresu Średniowiecza i pełen majestatu góruje nad zbiornikiem wodnym. Z drugiej strony Dunajca, na skarpie możemy obejrzeć też ruiny Zamku w Czorsztynie. Jak widać teren ten, to również różne ciekawe z historycznego punktu widzenia zabytki, jakich nie można ominąć gdy przyjeżdżamy na Podhale. Prócz tego wyjątkowa architektura drewniana, tak sakralna jak również świecka będzie czymś, co powinno zainteresować sporo osób.

góry, krajobraz
Autor: minniemouseaunt
Źródło: http://www.flickr.com
Z miejscami noclegowymi nie powinno być problemu, bo jak chodzi o noclegi Nowy Targ czyli największa miejscowość Podhala zapewnia duży wybór miejsc do wynajęcia- przenieś się tu. Wybór jest faktycznie całkiem duży. Od zwykłych, wygodnych kwater prywatnych, które znajdziemy po całkiem dobrych cenach, aż po hotele z najwyższej półki dla tych bardziej wymagających, jakie zapewniają wszelkie wygody swoim gościom.