Mało jest ludzi, którzy mogą oprzeć się czarowi Włoch. Kto raz odwiedzi południe tegoż kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię – największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje wyjątkowy górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny i wybrzeże o długości 1039 km ze żwirowymi, piaszczystymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska flora oraz fauna a także kultura oraz sztuka sprawiają, że Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, jaki potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Włochy

Autor: Romtomtom
Źródło: http://www.flickr.com
Duża rozpiętość terytorialna powoduje, iż możemy tutaj znaleźć zarówno łagodny klimat umiarkowany, jak również gorące regiony nad Adriatykiem. W wielu rejonach znajdują się wiekowe miasta, przykuwające uwagę oryginalną architekturą a także legendami. Urzekająca jest też włoska kuchnia oraz krajobrazy oraz bliskość Watykanu, przesiąkniętego specyficzną aurą.

Trudno by było wyszczególnić na jednym oddechu wszystkie włoskie miasta, jakie warto widzieć.

Kliknij ten link i zobacz tam uwagi na nasz temat (http://astorhotel.pl/). Jeśli pojawią się jakieś niejasności, to chętnie Ci na nie odpiszemy.

Jedne z nich są bardziej popularne, mające wręcz legendarną sławę i stanowiące miejsce pielgrzymek wierzących katolików czy zakochanych, inne, leżące na uboczu, są cichymi widzami historii. Do tych pierwszych zalicza się Wenecja lub Rzym, do drugich skromne miasto San Gimignano, Syrakuzy czy Bari. Planując wycieczkę do Włoch i oglądanie zabytków nie można nie uwzględnić tych najważniejszych.

Włochy

Autor: Amphipolis
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym planie winna znaleźć się Piza z fascynująca oraz zagadkową Krzywą Wieżą a także kompleksem zabytków sakralnych sprzed wieków.

Czy masz ochotę poznać bardziej temat poruszony w naszym artykule? Jeżeli jesteś za, to czytaj w serwisie kolejne ciekawe informacje.

Wielbiciele budownictwa sakralnego nie rozczarują się w tym państwie, ponieważ w każdym większym mieście znajdzie się jakiś godzien podziwiania obiekt. W Padwie warto zwiedzić Bazylikę św. Antoniego, z kolei w Bolonii Bazylikę Santo Stefano. Świątynie znajdą się z Sienie, Turynie a także Rawennie i w wielu innych włoskich miastach. Nie można także zapominać o fortecach oraz pałacach, jakich w tym państwie są dziesiątki. Te w największym stopniu warte uwagi, to Zamek Castel Nuovo w Neapolu, Zamek polskiej królowej Bony we włoskim Bari lub też przecudowny, umieszczony na urwisku Zamek Miramar w Trieście.

Nie zwlekaj więc, i już dziś wbij w przeglądarkę frazę Włochy wycieczka żeby podziwiać ten przepiękny kraj – .