Pragniesz grać na giełdzie? Trzeba wystartować od podstaw. Pierwsze kroki gry na giełdzie są tak naprawdę identyczne dla każdego z nas. W jaki sposób zorientować się, że czujemy, iż nam się uda na giełdzie? Być może imponują nam sukcesy znajomego, który dzięki giełdzie już nieco się wzbogacił, być może jest inna przyczyna, jak nieznaczne wyniki funduszy czy małe oprocentowanie lokat.

Pieniądze

Autor: Seth Sawyers
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, aby zrobić swoje postanowienia jest otworzenie rachunku maklerskiego w jednym z domów maklerskich.

Jeżeli jesteś zdania, że ten tekst ma niesamowicie interesujące informacje, to wejdź na oryginalny serwis (https://adwokatjurendt.pl/prawo-rodzinne/), który także Cię wciągnie bez reszty.

Jest on niezbędny do zawierania transakcji zakupu i sprzedaży akcji, jak również obligacji i innych narzędzi rynku kapitałowego.

Najistotniejszy błąd, który możemy zrobić na początek, to zacząć działać bez podstawowej wiedzy na temat mechanizmów giełdy. Taka osoba zawiera wtedy transakcje bazując na rekomendacji biura maklerskiego lub kierując się własną intuicją. Jeśli nam się uda tak trafić będziemy niezwykle szczęśliwi, ale nie zawsze nam się będzie tak powodzić, a w końcu nie chcemy stracić wszystkiego. No więc jak zacząć?

Najlepiej uczyć się od kogoś, kto ma już konkretne doświadczenie, kto coś umie w tych zagadnieniach. Warto przyjrzeć się co stosują do zarabiania na giełdzie zawodowcy. Tego typu osoby korzystają z jednego z dwóch przeciwstawnych nurtów. Pierwszym z nich jest analiza techniczna lub fundamentalne. Często są ze sobą łączone.

forex

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Analiza fundamentalna posiada związek ze stwierdzeniem „wartość wewnętrzna spółki”, co wyznacza zbiór środków pieniężnych, które jesteśmy w stanie zdobyć ze spółki podczas jej działalności. Możemy w ramach niej wyznaczyć w sumie dwa podejścia. W pierwszym z nich nabywamy, gdy cena rynkowa akcji jest mniejsza od wartości wewnętrznej.

Podobny interesujący materiał jest prezentowany w tym miejscu, więc sprawdź na serwisie i zobacz, co zobaczysz tutaj. To też powinno być dla Ciebie zajmujące.

Drugie podejście w ramach analizy fundamentalnej jest związane z technikami o zdyskontowanych zasobach finansowych.

Analiza techniczna stawiana jest w całościowej opozycji do analizy fundamentalnej. Tutaj z kolei chodzi o poszukiwaniu wyznaczników zachowań, jakie w przeszłości powodowały określone skutki, co determinuje zwiększenie się lub obniżenie kosztów. Pomysł tego nurtu niweluje badanie powodów zmian kosztów i całkowicie jest skupiona na ich efektach, które widoczne są na wykresie. Nie jest to oczywiście zupełna definicja, jednak w skrócie możemy powiedzieć, że analiza techniczna to po protu analiza ceny.