Przeciętna postać wie o Japonii tyle, iż to kraj rozkwitającej wiśni. Wie również o tym, że japońskie samochody, lub narzędzia są najlepszej jakości. A Japonia to kraina unikalnej kultury, w najwyższym stopniu rozwiniętej technologii i roześmianych, pomocnych ludzi.

więcej

Autor: Takuma Kimura
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym rozwiązaniem, aby przekonać się o tym osobiście, jest wybrać się w ową stronę na wakacje (Japonia – pełna treść -). Klimat państwa rozwija się inaczej na poszczególnych wyspach, ale jest ewidentnie zróżnicowany na cztery pory roku. W okresie późnego lata i wczesnej jesieni, występują w tym rejonie tajfuny, czasami wraz z opadami. Japonia leży w jednym z niezwykle czynnych wulkanicznie i sejsmicznie regionów globu, toteż także często następują trzęsienia ziemi, zdarza się tsunami wywołane trzęsieniem ziemi pod spodem oceanu.

Japonia to wyspy, które leżą na dość niestabilnym podłożu. Większą część terenu zajmują pasma wyżynne pokroju wulkanicznego. Na wysepkach znajduje się nadzwyczaj dużo wulkanów, z czego część jest czynnych. Wulkany są czczone przez wyznawców tamtejszej religii. Ażeby ujrzeć to, wystarczy skorzystać z propozycji Japonia last minute (więcej tutaj). Kraj kwitnącej wiśni ma bardzo przyzwoicie rozwiniętą sieć połączeń komunikacyjnych, autobusowych, kolejowych, lotniczych. W Tokio perfekcyjnie funkcjonuje kolej podziemna i kolej. Bilety kolejowe kupuje się w automatach, autobusowe u kierowcy. Środki przewozu są szybkie i terminowe. Autostrady, drogi szybkiego ruchu, przewozy tunelami są płatne.

Kamelia japońska

Autor: cliff1066™
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to kraj gdzie nowoczesność doskonale łączy się z bogatą historią, imponująca obecna architektura ogromnych miast kontrastuje z drewnianą zabudową małych osad. Ten kraj słynie ze zdrowej, specyficznej kuchni.Podróżnik ma możliwość posmakować pokarmów, których na pewno nie nabędzie w pozostałych częściach globu. Są to bardzo zdrowe potrawy, oparte na świeżych wyrobach. Wiele biur podróży proponuje podróże do tego dalekiego państwa. Najpoprawniej skorzystać z propozycji Japonia last minute. Wyjazd jest wtedy o wiele tańszy, a niezapomniane wspomnienia przywiezione stamtąd pozostaną na zawsze. Taka eskapada nie jest tania, lecz warta wszelkich pieniędzy.