Odpowiednie przygotowanie się do szaleństwa na nartach stanowi podstawę udanego szusowania.
Na pewno trzeba pamiętać, iż wyjazd narty, to nie jedynie przyjemne spędzanie czasu wolnego, ale również gigantyczny wysiłek cielesny.

Pokój, salon domowy

Autor: Jaysin Trevino
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo, iż na szczyt wjeżdża się wyciągiem, to już sam zjazd wymaga odpowiednich umiejętności oraz nie lada kondycji.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tutaj oraz zobacz dodatkowo inny równie pasjonujący pełen opis (https://www.hotelmikolajki.pl/imprezy).

Brak wcześniejszego przyszykowania się do jazdy na nartach może obrócić wniwecz nawet dobrze zaplanowany wypad. Dlatego też zawczasu należy rozpocząć przygotowania do zimowych szaleństw. Mogłoby się zdawać, że w trakcie jazdy na nartach lub snowboardzie angażowane są jedynie mięśnie nóg. Nic bardziej błędnego. Owszem to dokładnie ta część ciała w najogromniejszym stopniu pracuje podczas białego szaleństwa, jednak narciarstwo angażuje prawie wszystkie mięśnie ludzkiego ciała. Nadzwyczaj intensywnie pracują także mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Nie wolno zapominać także o znacznych obciążeniach, jakie w trakcie jazdy na nartach albo snowboardzie wpływają na nasze stawy i więzadła.

Ćwiczenia siłowe przygotowujące do wyjazdu na narty powinny skupiać się przede wszystkim na poprawie siłowej wytrzymałości. Wypływa to z tego, że w czasie szusowania nie musimy pokonywać bardzo dużych oporów. Zachowanie poprawnej pozycji w trakcie jazdy na stoku wymaga stałego napięcia muskułów znajdujących się w obszarze nóg, brzucha, a także pozostałych fragmentów ciała.

Zakładając, iż na stoku spędzamy średnio od czterech do sześciu godzin, to wyżej wymienione mięśnie każdego dnia białych szaleństw wykonują gigantyczną pracę. W swoich przygotowaniach do wyjazdu na narty warto też uwzględnić ćwiczenia koordynacyjne.