Białe szaleństwo kojarzone jest głównie z szusowaniem na desce snowboardowej lub nartach. Dla mniej wymagających są też sanki i wszelakiego typu ślizgi.
Białe szaleństwa możemy jednak utożsamiać też z jazdą na śnieżnych skuterach.

Wrażenia z takiej przejażdżki bez wątpienia będą niezapomniane. W naszej ojczyźnie są nawet stosowne warunki na skutery Zakopane jest miastem, w którym wielu ludzi ma tenże sprzęt. problemem może być jedynie chimeryczna zima, która nie zawsze da admiratorom tego rodzaju zimowych sportów dosyć wiele śniegu.
technologia

Autor: Naturhouse
Źródło: Naturhouse
Nabywając śnieżny skuter, powinniśmy mieć pojęcie, na jakie jego parametry warto kierować uwagę, ażeby zakup był udany, zaś sam pojazd całkowicie odpowiadał pokładanym w niego oczekiwaniom. Skuter śnieżny łączy w sobie atuty sań oraz skutera, być może z tej przyczyny na początku skuter (zobacz również zwiedzanie sajgonu na skuterze) śnieżny zwano motorowymi saniami. Dobry skuter musi być przystosowany do jazdy po drogach jak też manowcach. Musi on poruszać się bez kłopotu po śniegu a także lodzie.odwiedź ten link Rowery Crossowe Rowery CrossoweStąd też śnieżne skutery są pojazdami cieszącymi się olbrzymią popularnością w państwach koła podbiegunowego. Pojazd ten może być jedno albo dwuosobowy. Każdy śnieżny skuter powinien być wyposażony w motor czterosuwowy, albowiem tenże nie zatruwa środowiska naturalnego jak też pracuje dużo ciszej, aniżeli napęd w wersji dwusuwowej.

Dobry skuter śnieżny musi mieć dwuosobową kanapę, pojemny bagażnik, oraz podgrzewane manetki, tak dla kierowcy, jak również pasażera. Na komfort podróżowania pasażera skutera śnieżnego wpływa to, czy skuter śnieżny będzie standardowo posiadał oparcie, czy nie.