Od kilkunastu lat rowery przeżywają drugą młodość, liczba ich użytkowników rośnie w szybkim tempie. Bez przerwy się pojawiają kolejne sklepy sprzedające akcesoria i rowery, i pomimo niemałej konkurencji mają naprawdę dużo klientów.

w Tunezji

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com

Co ciekawe, sporo osób wykorzystuje rower nie tylko jako formę rozrywki, ale jako podstawowy środek poruszania się.

Jeżeli masz zamiar wiedzieć więcej na ten temat, to zajrzyj na naszą następną stronę i dowiedz się tu (http://www.edenbus.com.pl/) czegoś innego o tym wpisie.

W dużych miastach, w jakich przeważnie się stoi w korkach niż jedzie, rower bardzo dobrze się sprawdza i można nim dojechać dużo sprawniej na uczelnię czy do pracy. Takie zainteresowanie rowerami widzą także władze miast, i z takich też powodów powstają w nich najróżniejsze ścieżki i szlaki rowerowe Wrocław.

Jeżeli jesteś zdania, że niniejszy post okazał się być godny Twojej uwagi, to bez dwóch zdań warto zobaczyć ponadto (https://www.apollotour.pl/) inne tego typu materiały.

Infrastruktura rozwija się bardzo dynamicznie, a to niewątpliwie też wpływa na to, że tak dużo osób zaczyna z chęcią przygodę z dwoma kółkami.

Kraków

Autor: Wikipedia
szlaki rowerowe wrocław

Autor: Josh Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Co istotne, budowa ścieżek rowerowych znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy, zarówno ludzi na rowerach jak i kierujących samochodami. Niestety w naszym kraju z kulturą jazdy jest bardzo różnie, i wielu ludzi zwyczajnie czuje obawy przed poruszaniem się po ruchliwych jezdniach, a przecież po chodnikach jeździć nie można. Ścieżki oraz szlaki rowerowe Poznań dają możliwość poruszania się bez konieczności jeżdżenia ulicami, dzięki czemu nawet starsze osoby mogą się tam czuć komfortowo. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach sytuacja miłośników rowerów poprawi się jeszcze bardziej.

W budżetach wielu miast przewidziano spore środki na rozbudowę infrastruktury rowerowej, przez co z pewnością taka forma przemieszczania się będzie jeszcze popularniejsza.