Aktualnie przeciętny konsument jest zdolnym pozwolić sobie na o wiele więcej niż w przeszłości – i to praktycznie w dowolnej sferze powszedniego życia.

Zachód słońca

Autor: Joselu Blanco
Źródło: http://www.flickr.com
Da się to dobrze zauważyć w przypadku lokalizacji obieranych na urlop – https://www.eccoholiday.com/region/hiszpania/majorka/ -.
plaża - grecja

Autor: Martin Alvarez Espinar
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim okresie nieustannie większą popularnością odznaczają się opcje w rodzaju Wielkanoc w górach. Duża część postępowo operujących Polaków w dzisiejszych czasach decyduje się spędzić czas wolny od pracy, niekoniecznie wliczany w urlop (https://www.eccotravel.eu/usa/) w lepszych lokalizacjach niż przestrzeń domowa. Opcje jak na przykład wspomniana Wielkanoc w górach to nowy popularny „produkt” dla nowoczesnego turysty. Argument przemawiający za tego rodzaju opcjami jest wyraźny – w okresach świąt popularne miejsca nie będą zbytnio oblegane. wyjazd w góry dla odpoczynku od ścisku dużego miasta jak i codziennego zapracowania jest w okresie różnorodnych świąt jak najbardziej trafiony. Jednak tego sortu działania wybierane są przez coraz bardziej liczne szerokie rzesze wymagających wypoczynku osób, warto więc sprawdzić dostępne opcje odpowiednio wcześniej. By wykorzystać jak najlepiej wolne wcale nie jest konieczne udawać się do zagranicznych kurortów. Polskie góry oferują wysoki standard oraz wiele apelujących opcji do spędzenia czas.

Tego rodzaju niestandardowa odskocznia od typowych schematów z pewnością wyjdzie nam na dobre przynosząc masę nowych wspomnień bez uszczuplenia „oficjalnego” urlopu.