Tatry to jedno z piękniejszych miejsc w naszej ojczyźnie, w sezonie letnim przeżywają prawdziwy najazd obieżyświatów.
Powoduje to, że prawdziwi miłośnicy górskich włóczęg mijają je szerokim łukiem.

Wielka Brytania
Autor: Tilemahos Efthimiadis
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie jednakże, gdy skończyły się już wakacje, a wraz z nimi przepadły grupy rozwrzeszczanych kolonistów, najwyższe polskie góry hipnotyzują swoją magią i dostojeństwem. We wrześniu nie ma także upałów, zatem wędrówki nie są nadto męczące, natomiast pejzaż powoli przybierający złote kolory jest niezmiernie piękny. Co warto widzieć w Tatrach? Oto nieco naszych sugestii. Jeżeli idzie o Tatry szlaki turystyczne mapa jest nam na pewno konieczna.
Prawie każdy, kto przybywa w Tatry, fantazjuje o zdobyciu najwyższego wierzchołka Polski. Szlak prowadzący od schronienia nad Morskim Okiem wymaga jednak doświadczenia i kondycji, dlatego podczas pierwszej wizyty w Tatrach lepiej się na niego nie porywać. Jednostki ze stosownym przygotowaniem nie będą mieć ze marszrutą większych problemów – jest odpowiednio asekurowany łańcuchami. Wyzwanie stanowi wielka różnica wysokości – powyżej 1100 metrów! Trudy włóczęgi wynagradzają cudowne widoki. Kasprowy Wierch jest to najbardziej znanych jak też najczęściej uczęszczany szczyt w naszym kraju. W sezonie zjawia się w tej okolicy 4 tys. osób na dzień, z czego większa część decyduje się na wjazd koleją kabinową.

My jednakże stawiamy na samodzielną włóczęgę, jaka na pewno daje ogromniejszą satysfakcję. Usytuowanie Kasprowego Wierchu nieomal w centrum pasma tatrzańskiego powoduje, iż miejscowa panorama warta jest poświęcenia.