Wiele branż w naszym kraju zyskuje na znaczeniu, tak jest przykładowo z branżą hotelarską. Ostatnie lata nie pozostawiają wątpliwości, nastąpił wzrost inwestycji w tym segmencie rynku. Zaszły przy tym konkretne zmiany, coraz większe znaczenie mają hotele ekonomiczne, a trochę słabiej spisują się hotele z wyższego segmentu, czyli pięciogwiazdkowe. Hotele ekonomiczne także w najbliższych latach mają jeszcze bardziej zyskać na znaczeniu. Małe nakłady kosztów i szybki zwrot nakładów, to główne przyczyny tego sukcesu. Może również zastanawiasz się nad tym, żeby otworzyć taki hotel?

hotel

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Takie hotele chce otwierać coraz więcej osób, a to dlatego, że przepisy są mało restrykcyjne. Nie są potrzebne koncesje czy pozwolenia, wymagania, które regulują tę tematykę zawarte są przede wszystkim w Ustawie o usługach turystycznych.

Czy musisz wyszukać podobny tekst? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten link i zerknij na ofertę, która prawdopodobnie również przypadnie Ci do gustu.

Przedsiębiorca musi zacząć od złożenia wniosku o uzyskanie zaszeregowania obiektu do pasującego typu i jednej z pięciu gwiazdkowych kategorii. Zaszeregowanie obiektu, a także określenie kategorii leży w gestii marszałka województwa właściwego ze względu na miejscu położenia przyszłego hotelu. Jego obowiązkiem jest także prowadzenie ewidencji wszelkich obiektów hotelowych.

Wniosek, który składamy powinien być wypełniony z podaniem dokładnych danych przedsiębiorcy, czyli musi tam się znajdować adres siedziby, numer NIP oraz KRS, jeśli oczywiście podlega on wpisowi do rejestru przedsiębiorców. Jeśli chodzi konkretnie o obiekt to we wniosku musimy podać nazwę obiektu, powinniśmy też podać dokładne położenie hotelu. Konieczne jest także, ażeby przedsiębiorca wskazał we wniosku rodzaj obiektu i kategorię, jaką chce dostać. Jak się przydziela konkretną kategorię? Najważniejsza jest liczba miejsc noclegowych, jednostek mieszkalnych, istotna jest też ich struktura.

hotel

Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

I na sam koniec, trzeba się dowiedzieć, że zgodnie z przepisami usługi hotelarskie mogą być świadczone jedynie w obiektach spełniających dwa podstawowe warunki. Jeden z nich odnosi się do wielkości przyszłego hotelu, to jakie ma wyposażenie i jakie będą w nim świadczone usługi. Zależnie jaką kategorię ma nasz hotel, są one ustalane właśnie pod tym kątem. Drugi warunek odnosi się do wymogów, które musi spełniać każda inwestycja budowlana, czyli niezbędne są sprawnie działające urządzenia sanitarne, przeciwpożarowe oraz pozostałe, określone w odrębnych przepisach.

Nie wnikając w inne, mniej ważne zagadnienia, trzeba przyznać, iż hotel (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Sharm-El-Sheikh/hotel/AQUA-BLU-RESORT/19944/40-260851-24FF.html) w naszym kraju to nie jest marzenie ściętej głowy. Jeśli faktycznie mamy dużo pieniędzy i myślimy, jak je z zyskiem zainwestować to może właśnie ta droga będzie najlepsza. Jeśli wierzyć wielu analitykom, rynek hotelowy ma z każdym rokiem rosnąc, i to ten ekonomiczny. Może więc warto spróbować?