Narzekasz na pracę w mieście, narzekasz stale na męczący hałas, na deficyt skupienia, na zerwane więzi z naturą i głowę pełną niepotrzebnych trzasków, wrzasków i odgłosów? Jeśli tak jest, każda znak na ziemi i niebie wskazuje na to, iż cierpisz na przypadłość „antymiastową”, a to znaczy, że po odpowiednim rozeznaniu i końcowym postawieniu diagnozy, przydałaby Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.

No tak, gdyż jesteśmy tak bardzo miejscy, a to co poza nim nazywamy „wiochą”. Jednakże, wszyscy wywodzimy się ze wsi, a gdy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta są zakorkowane, bo wszyscy chcą jak najszybciej oddalić się gdzieś daleko, jak najdalej za miasto. Nie jest to specjalnie zaskakujące, przecież ileż można wytrzymać w mieście? Da się z dnia na dzień pokonywać miejskie przeciwności, nie zastanawiać się nad nimi, gdyż tak naprawdę nie mamy na to czasu, ale kiedy tylko przychodzi wolny czas – szykujemy się do ucieczki.

Jeśli więc dopadł Cię ten wirus (szybki test antygenowy szczecin) „antymiastowy” pakuj manatki i ruszaj przed siebie. Poszukiwać długo nie ma potrzeby, w naszym kraju tuż obok wielkich miast są oazy spokoju i relaksu, czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł przyrody, gdzie ludzie żyją bardziej komfortowo niż my, miastowi i zabiegani.

góry izerskie

Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl

Żyjesz we Wrocławiu? Wybierz się w Sudety i Góry Izerskie – trasy rowerowe!
Spotkasz tam masę atrakcji. Nie musisz tak naprawdę rzucać się na wszystko, co najbardziej oblegane i komercyjne, gdyż przykładowo wejście na Śnieżkę będzie oblegane niczym rynek we Wrocławiu. Najprościej ujmując, ludzie nie poszukują specjalnych i dzikich miejscówek, jadą tam, gdzie jest coś popularnego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym cykną sobie fotkę i wrzucą na Facebooka. Nie rób tego, wysil się na oryginalność. Wybierz na przykład góry Izerskie i zachwyć się ich pięknem. Podziwiaj cudowne trasy rowerowe i szlaki piesze, zobacz naturę o każdej porze roku.

Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich w znaczący sposób wpłynie na Twoje lepsze samopoczucie. Poczujesz się naprawdę lepiej – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Intuicja podpowiada, iż tak istotnie jest, jak zwykle ma słuszność, potwierdzają to także naukowcy. Ich badania potwierdzają, że miejskie widoki, miejski żywot powodują w nas zdenerwowanie i nerwowe napięcie, natomiast zieleń, przyroda wyzwalają substancję, jakie korzystnie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą ochotę do życia.

Więcej noclegów .