Pieniny, och te Pieniny. Przywołują na myśl bezkresne połoniny, chimeryczną aurę na szlakach, mozaikę kultur, pienińskie biesy a także anioły, pienińską muzykę jak też przede wszystkim te oszałamiające pienińskie piękno! Czy uda nam się zgromadzić w jednym tekście wszystko, czego można doznać w Pieninach? Z pewnością nie, ale spróbujmy. Pieniny to nie tylko miejsca, jakie dobrze jest odwiedzić. O lokalizacjach napisano już wiele. Z tej przyczyny na naszej liście nie znajdziesz miejsc, a rzeczy, jakie warto zrobić w Pieninach.

Pierwsze co dobrze jest zaplanować po przyjeździe, to wdrapać się na połoniny.

Czy interesują Cię tego typu zagadnienia? Jeżeli tak, to jeszcze więcej tego rodzaju postów znajdziesz na naszej następnej stronie. Zapraszamy!

Pod warunkiem, iż nie leje.

zamek niedzica

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Mówią, że przereklamowane. Twierdzą, iż schodzone. Powiadają, iż wiele podróżników. Niech gadają – psy szczekają, karawana jedzie na przód. Ponieważ sporo turystów, znaczy – warto to zobaczyć.

Sprawdź śmiało ten link – umieszczone w tym miejscu uwagi na temat na pewno okażą się dla Ciebie interesujące – dotyczą podobnej kwestii.

O ile jeszcze ani razu nie byłeś na połoninie pienińskiej wybierz trasę na Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską, względnie obie naraz.

Wejdź na Tarnicę. Tarnica to największy szczyt pieniński. Jest piękna tak z dołu jak również z góry. Tam też musisz się wybrać. Wspinają się tam nawet pielgrzymki. Przybyć w Pieniny i nie wejść na Tarnicę, jest jak pojechać do Rzymu po czym nie oglądać Kaplicy Sykstyńskiej. Warto, chociażby nie wiem co gadali. A następnie iść dalej, poprzez połoniny i Halicz, i zejść w Wołosatem. Przepiękny szlak. Wybierz się także na inny pieniński szlak. Wetlińska zaliczona? Tarnica zdobyta? To czas na pozostałe marszruty. Polecamy ten na Bukowe Berdo. Ale może postawisz na Wielką lub Małą Rawkę albo Pasmo Graniczne.

Bicykl w Pieninach? Za każdym razem Poczuj nieodzownie pienińską mgłę a także zapach rosy. Pieniny pachną niewymownie. W szczególności mokre Pieniny. Poczuć pienińską mgłę oraz woń rosy – nieocenione.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Co nam oferują pensjonaty w Pieninach? Naturalnie oferują nam one kwatery w pokojach urokliwych domkach – zobacz polecane pienińskie domki do wynajęcia. Odkryjemy wśród nich również niemało gospodarstw agroturystycznych organizujących dla swoich gości kuligi zimową porą bądź połowy ryb w lecie. Także biesiady przy ognisku wieczorową godziną.