Wrocław uznawany jest za jedno z najciekawszych miejsc w Polsce. Chętnie przyjeżdżają do niego Polacy, a także osoby z zagranicy. „Wrocław zwiedzanie”, „Wrocław ciekawe miejsca” czy „interesujące miejsca we Wrocławiu” to hasła wyjątkowo często wstukiwane w wyszukiwarkę internetową. Dlaczego? Bo jest to jedno z najbardziej znanych miast w Polsce, w którym zobaczyć i przeżyć można bez dwóch zdań bardzo wiele.

Atrakcji jest tak dużo, że liczba rezultatów dla sformułowania „Wrocław zwiedzanie” czy „Co warto zwiedzić we Wrocławiu” na pewno nas pozytywnie zadziwi. Miejsc, wydarzeń, atrakcji godnych uwagi jest naprawdę niemało. Więcej ciekawych informacji: zwiedzanie Wrocławia. Na co się zdecydować, jeśli przebywamy w mieście na tyle krótko, że nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkiego?

wrocław rynek

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Wrocław słynie z nietuzinkowego Rynku Głównego i od tego miejsca powinno się zacząć odkrywanie miasta. Sporo uwagi na pewno przykuje urok ulicy Świdnickiej. Na Starym Mieście warto przyjrzeć się Nowemu Ratuszowi i Staremu Ratuszowi, a także Sukiennicom. Oprócz oglądania i zachwycania się wyjątkowymi kamieniczkamipodziwiania prześlicznych kamieniczek można wstąpić do wielu

wrocław noca

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

zróżnicowanych stylistycznie restauracji, kawiarni. Miłośnikom zabytków bez dwóch zdań przypadnie do gustu Ostrów Tumski. Godną uwagi atrakcją, szczególnie dla naszych pociech, jest Ogród Japoński. Warto zawitać także do Ogrodu Botanicznego oraz ZOO. http://ekotur.wroclaw.pl/atrakcje-wroclawia.html

Poleca się zdecydować się na rejs statkiem po rzece, podczas którego jest możliwość obejrzenia panoramy miasta. Duże wrażenie robią także fontanny ulokowane przy Moście Grunwaldzkim. Na drodze każdego turysty powinny zostać uwzględnione Wzgórze Partyzantów z Belwederem oraz Park Słowackiego, który znajduje się niedaleko. Weźmy pod uwagę Operę Wrocławską oraz Plac Teatralny. Koniecznie musimy nadmienić, że Wrocław, właściwie przez cały rok, tętni życiem także nocą. Odmienne imprezy w rozmaitych pubach to znak identyfikacyjny miasta. Wiele przedsięwzięć organizują studenci, którzy są grupę stanowiącą znaczny odsetek populacji wrocławskiej. Oprócz nich we Wrocławiu imprezują biznesmeni czy przyjezdni z innych rejonów kraju i z zagranicy.