Jeżeli w sezonie wakacyjnym okaże się, że nie możemy liczyć na planowany, dłuższy urlop w miejscu pracy, zawsze zostaje nam jeszcze jedna możliwość – szybka, trwająca jeden weekend wycieczka. Pozwoli nam ona na aktywny wypoczynek spędzony na zwiedzaniu wybranego miasta, skupiając się wyłącznie na najważniejszych miejscach, które wydadzą nam się najciekawsze. Oto jak może wyglądać tego typu podróż na przykładzie wyjazdu do Londynu.

Na wstępie powinniśmy nabyćbilety lotnicze Londyn Warszawa, najkorzystniej jest jednak uczynić to dużo wcześniej przed planowaną podróżą. Warto również wspomnieć, że Londyn jest świetnym miejscem na szybką podróż przy niezbyt wysokim budżecie, ponieważ bilety lotnicze Londyn Warszawa nie należą do przesadnie drogich (przejdź na tę stronę). Miejsca w samolocie nabywane z większym wyprzedzeniem są dużo tańsze, co umożliwi nam znaczne obniżenie kosztów podróży.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości na przedstawiany wątek, to kliknij tu – ta nasza strona (http://www.jk-busczesci.pl/category/man-27) publikuje zbliżone treści!

Kolejny krok stanowi zrobienie listy miejsc, które chcemy zwiedzić. W wypadku Londynu wybór ten nie należy do najłatwiejszych, ponieważ miasto posiada przepiękną architekturę, jak również wiele godnych polecenia atrakcji turystycznych, które trzeba zobaczyć. Musimy zatem zdecydować. co jest dla nas bardziej istotne – podziwianie architektury Pałacu Buckingham i Gmachu Parlamentu czy zobaczenie niespotykanych eksponatów znajdujących się w British Museum i Muzeum Figur Woskowych (wejdź na tę stronę). A może chcemy poznać smak prawdziwego, brytyjskiego dnia spacerując po zmroku po Trafalgar Square czy Soho? Ważne jest jednakże, żeby wyboru dokonać jeszcze przed wylotem – zaoszczędzi nam to zastanawiania na miejscu, dzięki czemu będziemy mieć więcej czasu na oglądanie miasta. Powinniśmy także odpowiednio wcześniej zadbać o nocleg, gdyż poszukiwanie hotelu na miejscu może się skończyć nieprzyjemną niespodzianką.

Londyn

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Przy wyborze noclegu należy pamiętać, że nasza wycieczka ma niezwykle intensywny charakter i najprawdopodobniej nie spędzimy zbyt dużo czasu w pokoju hotelowym. Właśnie dlatego wybór hotelu ze wszystkimi opcjami dodatkowymi stanowi wyłącznie niepotrzebne generowanie kosztów. Korzystniej jest wybrać nieco tańszy hotel, a zaoszczędzone poprzez to pieniądze wydać na lepszy cel – np. na obiad w jednej z lepszych restauracji w Londynie czy bilet na interesującą wystawę. Kupując powrotne bilety warto postarać się o miejsca w samolocie przy oknie – panorama Londynu oglądana podczas lotu jest niesamowita i z pewnością zapadnie nam w pamięć.

Londyn

Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com

Udane wakacje (apartamenty pogorzelica wynajem) wcale nie muszą być długie i dużo kosztować – nawet kilkudniowa wycieczka może pozwolić nam gruntowanie wypocząć i zobaczyć ciekawe miejsca. Wszystko jest uzależnione jednak od prawidłowej organizacji – jeśli rozplanujemy podróż z większym wyprzedzeniem i biorąc pod uwagę wszystkie niezbędne czynniki, będziemy mogli cieszyć się niezapomnianym urlopem, który będziemy wspominać przez długi czas.