Każdy Polak śni już o tym, żeby nareszcie zaczęło być cieplej. Kupmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Może nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, gdyż nie jest to stolica Cypru.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże latają tam bezpośrednie samoloty z naszego kraju i już po kilku godzinach będziemy w stanie radować się słońcem i ładną pogodą. W samym mieście znajduje się piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych perełek. Możemy przykładowo obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeżeli mamy zamiar na Cyprze być więcej niż cztery dni, to dobrze byłoby, abyśmy wypożyczyli Auto i zwiedzili więcej. Larnaka wydaje się być idealnym miejscem wypadowym.

Jeżeli ten temat Cię fascynuje oraz szukasz więcej informacji, to pod tym łączem (https://comfortapartments.eu/apartamenty-sopot/) znajdziesz ich mnóstwo – będą one podobne tematycznie, ale równie ciekawe.

Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą Cypru, ale również do miast, które są usytuowane na południowym-zachodzie Cypru. I tak dla przykładu można zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam przepięknie. Możemy podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tam warto odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdziemy ruiny willi i przecudne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę z powrotem do Larnaki. Może należałoby udać się w głąb kraju. Górski Cypr jest zdecydowanie inny aniżeli nadmorskie miasta. Tu życie biegnie leniwie w malutkich wioskach.

W restauracyjkach wypijemy świetną kawę i przekąsimy również smakowite specjały. Tubylcy na pewno będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie zapuszcza się w te rejony zbyt duża liczba turystów.