Największe i najbardziej rozpoznawalne nizinne uzdrowisko zlokalizowane jest na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symbolem i wizytówką są tężnie a także popularny Grzyb – fontanna solankowa, znajdująca się w centrum uzdrowiska. To bardzo znane uzdrowisko to dokładne znany setkom urlopowiczów Ciechocinek.

uzdrowisko

Autor: http://lazienkiresort.com
Źródło: http://lazienkiresort.com
Ciechocinek to jak wiadomo popularne, drewniane tężnie solankowe, które należą do największych na Starym Kontynencie. Powstały one w okresie lat 20-tych XIX wieku. Jak na najprawdziwsze uzdrowisko przystało, Ciechocinek może się poszczycić także cudownym Parkiem Zdrojowym. Park ten od 1975 roku służy przyjeżdżającym tu na wczasy lub na kurację turystom. W parku takim istnieje pijalnia wód, zbudowana pod koniec dziewiętnastego wieku w tak szanowanym w ówczesnych uzdrowiskach stylu szwajcarskim.

Podoba Ci się ten wpis? Zatem na pewno masz chęć przeglądnąć więcej. Jeśli tak, to wejdź w ten link i kliknij po źródło. Miłej lektury!

Kolejnym interesującym obiektem w parku jest muszla koncertowa. Innym unikatowym obiektem, jakim może się poszczycić Ciechocinek, jest cerkiew z końca XIX wieku, którą zbudowali cieśle z Uralu.

Obecnie jest to jedyny w tej części Europy zabytek, jaki został zbudowany w stylu uralskim. Dzięki tego typu atrakcjom popularne uzdrowisko jest miejscem jeszcze bardziej ciekawym, a Ciechocinek chętnie odwiedzają i ci, dla jakich najważniejsze jest zwiedzanie interesujących zabytków. W Ciechocinku naprawdę korzystnie wypocząć, zwłaszcza, iż mamy wiele możliwości. Sanatorium Ciechocinek to niezliczona liczba miejsc noclegowych, w jakich możemy konkretnie wypocząć i nabrać sił na nowe wyzwania. Wybór jest naprawdę spory oraz różnorodny, ponieważ poza normalnymi noclegami, bez żadnych atrakcji są te bardziej wyrafinowane propozycje, jak spa.

Czy według Twojej opinii, prezentowany artykuł zasługuje na Twoje zainteresowanie? Jeżeli tak, to zobacz także zbliżone rekomendowane informacje (https://www.eccoholiday.com/p/hiszpania-costa-brava), które z pewnością zadowolą Twoją ciekawość.

SPA, ta nazwa wywodzi się z języka łacińskiego i znaczy „Sanus Per Aquam”, czyli zdrowie dzięki wodzie. Prawdziwie zdrowotny charakter wody używa się na różnorodne sposoby w kąpieliskach.

wakacje

Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Taki urlopowy czas zaprocentuje bardziej znaczną kondycją, humorem i ogólnym zadowoleniem z życia. Coraz więcej osób jak jedzie na wakacje, to korzysta z możliwości spa, gdyż to świetne uzupełnienie udanego pobytu w jakimś pięknym miejscu. Powinniśmy się na to zdecydować wybierając się do Ciechocinka, a nasze zadowolenie stanie się jeszcze bardziej odczuwalne. Zwłaszcza warto zdecydować się na taki pobyt w zabytkowym miejscu z dodatkami jak spa. W takiej sytuacji będziemy w pełni wypoczęci i zrelaksowani.