Największe i najbardziej rozpoznawalne nizinne uzdrowisko zlokalizowane jest na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symbolem i wizytówką są tężnie a także popularny Grzyb – fontanna solankowa, znajdująca się w centrum uzdrowiska. To bardzo znane uzdrowisko to dokładne znany setkom urlopowiczów Ciechocinek.

uzdrowisko
Autor: http://lazienkiresort.com
Źródło: http://lazienkiresort.com
Ciechocinek to jak wiadomo popularne, drewniane tężnie solankowe, które należą do największych na Starym Kontynencie. Powstały one w okresie lat 20-tych XIX wieku. Jak na najprawdziwsze uzdrowisko przystało, Ciechocinek może się poszczycić także cudownym Parkiem Zdrojowym. Park ten od 1975 roku służy przyjeżdżającym tu na wczasy lub na kurację turystom. W parku takim istnieje pijalnia wód, zbudowana pod koniec dziewiętnastego wieku w tak szanowanym w ówczesnych uzdrowiskach stylu szwajcarskim. Kolejnym interesującym obiektem w parku jest muszla koncertowa. Innym unikatowym obiektem, jakim może się poszczycić Ciechocinek, jest cerkiew z końca XIX wieku, którą zbudowali cieśle z Uralu.

Obecnie jest to jedyny w tej części Europy zabytek, jaki został zbudowany w stylu uralskim. Dzięki tego typu atrakcjom popularne uzdrowisko jest miejscem jeszcze bardziej ciekawym, a Ciechocinek chętnie odwiedzają i ci, dla jakich najważniejsze jest zwiedzanie interesujących zabytków. W Ciechocinku naprawdę korzystnie wypocząć, zwłaszcza, iż mamy wiele możliwości. Sanatorium Ciechocinek to niezliczona liczba miejsc noclegowych, w jakich możemy konkretnie wypocząć i nabrać sił na nowe wyzwania. Wybór jest naprawdę spory oraz różnorodny, ponieważ poza normalnymi noclegami, bez żadnych atrakcji są te bardziej wyrafinowane propozycje, jak spa. SPA, ta nazwa wywodzi się z języka łacińskiego i znaczy “Sanus Per Aquam”, czyli zdrowie dzięki wodzie. Prawdziwie zdrowotny charakter wody używa się na różnorodne sposoby w kąpieliskach.

wakacje
Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Taki urlopowy czas zaprocentuje bardziej znaczną kondycją, humorem i ogólnym zadowoleniem z życia. Coraz więcej osób jak jedzie na wakacje, to korzysta z możliwości spa, gdyż to świetne uzupełnienie udanego pobytu w jakimś pięknym miejscu. Powinniśmy się na to zdecydować wybierając się do Ciechocinka, a nasze zadowolenie stanie się jeszcze bardziej odczuwalne. Zwłaszcza warto zdecydować się na taki pobyt w zabytkowym miejscu z dodatkami jak spa. W takiej sytuacji będziemy w pełni wypoczęci i zrelaksowani.