Grzybowo to cicha wieś wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim, sześć kilometrów na zachód od Kołobrzegu. Grzybowo jest całkiem charakterystycznie usytuowane na terenie tak zwanej depresji grzybowskiej (0, 30 – 1, 00 m p.p.m.) . Grzybowo mieści się w Strefie Chronionego Krajobrazu, gdzie obowiązują zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.

domki

Autor: Eric Lamoureux
Źródło: http://www.flickr.com
W okolicach depresji grzybowskiej, morze bałtyckie tworzy akwen nazywany Zatoką Grzybowską. Zatoka ta ma długość 7 km i wcina się na głębokość 800 m. Tutejsza nieregularność linii brzegowej sprawia, iż woda jest niesamowicie cieplutka.

Grzybowo charakteryzuje się również ślicznymi, piaszczystymi plażami, które w najbardziej szerokich miejscach mają 40 m. Na wydmach ciągnących się wzdłuż plaży rosną lasy sosnowe. Tworzą one bardzo dobry mikroklimat, który ma uzdrawiający wpływ na układ oddechowy. Na miejscowych plażach, w szczególności po sztormach można odnaleźć bursztyny, które wywalane są tutaj łącznie z glonami i skorupiakami. Jeden z odcinków tutejszej plaży przeznaczony został dla naturystów.

Do Grzybowa urlopowiczów przyciągają również ciekawe imprezy plenerowe. Należą do nich m.in. dwudniowy Jarmark Ceramiczny, w trakcie, którego robione są warsztaty ceramiczne, bednarskie, bębniarskie i plastyczne, a także Letnie Spotkania z Muzyką Klasyczną i Koncerty Kleryków Mariańskich odbywające się w tutejszym kościele. Ciekawym miejscem do zobaczenia jest Dziwnów.

Kliknij tutaj, by przekonać się, co inny serwis udostępnił (http://www.motoargo.pl/firm-pol-1552999604-WM-MOTOR.html) na ten temat. To na pewno również Cię zaintryguje.

Więcej informacji przeczytasz tu –

Na obrzeżach Grzybowa i sąsiedniego Kostrzyna jest stadnina koni sportowych, z kolei w oddalonym o 3 km od Grzybowa Zieleniewie, rozciąga się kilkuhektarowy obszar, nazywany Dzikim Zachodem. Mieści się tutaj wioska indiańska, miasteczko westernowe, mini ogród zoologiczny, place zabaw, stajnie, ogród, motel i kuchnia szeryfowej. Westernowe miasteczko ma do zaoferowania takie atrakcje, jak: zabawy przy ognisku w kostiumach indiańskich bądź kowbojskich, przejażdżki bryczką, koniem, wielbłądem lub na byku w ramach rodeo.

Przez Grzybowo przelatują liczne szlaki rowerowe, które są fragmentem trasy międzynarodowej. Jednym z najbardziej atrakcyjnych jest szlak Bocianich Gniazd, przebiegający przez obszerne torfowiska z zanikającymi jeziorkami i wilgotny las mieszany sosnowo – dębowy będący rzadkością na terenach wydmowych. Atrakcyjny jest też szlak biegnący z Dźwirzyna do Gąsek, gdzie występuje zabytkowa latarnia i gotycki kościół z piętnastego wieku, a także szlak wiodący do jeziora Lesko gdzie swoje schronienie odnalazły liczne, niebanalne ptaki. Turyści częstokroć korzystają też z tutejszych szlaków spacerowych, biegnących wśród sosnowo – dębowych lasów i wkoło wspomnianego jeziora Resko.

Od zachodu i północy Grzybowo otoczone jest przez Trzebiatowsko – Kołobrzeski Pas Nadmorski. Celem jego utworzenia była ochrona siedemnastu cennych siedlisk przyrodniczych, między innymi bagiennych solnisk nadmorskich, nadmorskich wydm białych i szarych lasów lęgowych, nadmorskich zarośli wierzbowych, grądów subatlantyckich oraz niegłębokich ujść rzek. Na obszarze Trzebiatowsko – Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego są cztery rezerwaty przyrody: „Roby”, „Nadmorski bór bażynowy w Mrzeżynie”, „Stramniczka” i „Jezioro Liwia Duża”.sprawdź te propozycje – wypatrz promocje -Na zachód od Grzybowa znajduje się także teren specjalnej ochrony ptaków „Wybrzeże Trzebiatowskie”.