W momencie gdy wybieramy się na biwak czy camping, dobrze jest się wyposażyć w potrzebne akcesoria, które zaliczyć możemy do grupy sprzętu turystycznego. Co można zrozumieć przez te pojęcie? Z pewnością mowa o kompasie, termosie, latarce czy lodówce turystycznej. Trzeba również pamiętać o apteczce turystycznej, bo w razie, gdyby coś się stało będzie ona bardzo niezbędna. Jasne jest, że musimy gdzieś spać, czyli szukamywłaściwego namiotu i na czym spać – czyli karimaty. Równocześnie w tym artykule będziemy się skupiać tylko na pierwszej grupie wymienionych przedmiotów, na które zazwyczaj nie patrzy się pod kątem przydatności.

turysta w górach

Autor: Rodrigo Gómez Sanz
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieje się tak ponieważ mnóstwo z nas właśnie skupia się na wyborze namiotu, który co prawda jest ważny, ale równocześnie nie pamiętamy o wielu pozostałych przedmiotach, które w rozmaitych sytuacjach będą niezwykle ciekawe .

Jeśli chcesz, żeby podobne artykuły pozostały Ci w pamięci na długo, sprawdź witrynę (http://www.motoargo.pl/firm-pol-1552997961-AWINA.html), do której odnośnik jest tutaj. Znajdziesz tam bardzo analogiczne informacje.

Wybór kompasu jest na szczęście dość banalny, naturalnie przyjmując założenie, iż nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu. Właściwy kompas to taki, który posiada lusterka, celownik, jakie które z pewnością ułatwia „wycelowanie” pożądanego kierunku, a także poruszająca się igła. Tak naprawdę wszystkie kompasy można dostać właśnie na rynku mają trzy elementy. Najnowsze mają ruchomą całą tarczę kompasu, dobry równocześnie powinien posiadać całą tarczę wypełnioną niezamarzającym płynem.

Druga istotną rzeczą jest termos. Najważniejsze to wymyślić na początku, jaką powinien mieć pojemność. W najmniejszych modelach posiada ona około 0,2 litrów, najpojemniejsze to już litr. Warto również zdawać sobie sprawę, czy termos jest nam potrzebny do ciepłej kawy czy herbaty, a może na gorące posiłki, jak zupa. solidny termos musi mieć przynajmniej dwie ścianki. Polecane są modele odlane ze stali nierdzewnej, są wytrzymałe, a jednocześnie ładnie się prezentują. Warto dowiedzieć się przed zakupem, czy termos jest szczelny i czy został wyposażony w korkonakrętkę, która pozwala na wylanie zawartości termosu bez jej odkręcania.

krajobraz Szklarska Poręba

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com

Trzecią ważną kwestią jest apteczka turystyczna. Co powinna zawierać taka apteczka? Najważniejsze są bandaże, plastry oraz środek odkażający rany. Wymagane są bandaże, dwa rodzaje, jeden uciskowy, drugi elastyczny – . W apteczce musi się znaleźć też płyn oczyszczający rany a także żel rozgrzewający. Pamiętajmy o folii NRC, która określana jest także kocem ratunkowym. Ponadto, w każdej apteczce powinny się znaleźć gumowe rękawiczki, nożyczki, maska do sztucznego oddychania, chustka trójkątna, a także jałowe gaziki o różnej wielkości.