Kiedy często podróżujemy, musimy mieć gdzie zakwaterować się na nocleg. Rozwiązaniem na tani nocleg może być hostel, jakiego wynajęcie może mieć dużo plusów. Niektóre z nich oferują wiele więcej niż tylko łóżko do spania.

Jest w nich o wiele bardziej przyjemnie niż w apartamentach.
Bałtyk

Autor: YougoPL
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy podróżujemy sami, wynajęcie hostelu przynosi możliwość zapoznania nowych osób. W hostelach przeważnie są pomieszczenia wieloosobowe i można by poznać ciekawe osoby. W takich miejscach jest mnóstwo osób, które podróżują w pojedynkę. Chętnie takie osoby wybiorą się z Tobą na oglądanie miasta czy też do baru. W niezłym hostelu często jest oferowane wspólne spędzanie czasu. W dzień można pójść na spływ kajakowy czy na zwiedzanie miejscowości. Jeśli nie masz pomysłu na spędzanie wolnego czasu, warto nająć hostel. Obsługa w tego typu okoliczności zajmie się wszystkim. Zazwyczaj spotykana w takich lokacjach jest wspólna kolacja dla gości. Wtedy posiłki przygotowują sami pracownicy obiektu. Moglibyśmy dobrać standard pokoju i to, czy łazienka ma być w pokoju, czy na korytarzu. Od tego typu warunków uzależniona jest często cena za pokój. To z pewnością tańsza opcja niż apartament.
W opłacie za pokój w znacznej części hosteli jest także śniadanie. Zazwyczaj jest to bardzo podstawowe śniadanie złożone z płatków, dżemu oraz masła.

Zaczekaj sekundę! Zaintrygował Cię post? Masz ochotę na kolejne kluczowe informacje (http://www.eccotravel.eu/p/nepal)? To miłe. Kliknij w ten link i przenieś się do witryny z newsami na omawiany temat.

Można też spotkać żółty ser czy świeże pieczywo lub naleśniki. Zawsze w takim zestawie jest kawa – kawiarnia Długa – i herbata. To może nie jest wymarzone śniadanie, ale należałoby przed wyruszeniem w podróż wypić herbatę. Można również dokupić jakieś składniki na śniadanie. Jeżeli hostel jest w jakimś odmiennym państwie, obsługa hostelu organizuje zajęcia lingwistyczne. Zazwyczaj jest tak, że zawsze w tego typu miejscu jest darmowa mapa miasta oraz dużo ulotek z najciekawszymi propozycjami.

Jest także możliwość zapytania obsługi o interesujące miejsca i idealne jedzenie. W tego typu obiekcie jest kuchnia zaopatrzona w podstawowe garnki. Można znaleźć w tego typu jadalni także przyprawy i jakieś towary pozostawione przez wcześniejszych turystów.