W lecie można połączyć przyjemne z pożytecznym oraz uruchomić własną wypożyczalnię wodnego sprzętu. Jeśli jeszcze interesujesz się turystyką, możesz aranżować spływy kajakowe, a nawet otworzyć kajakarską szkółkę.

Na biznes związany z przyrodą oraz wodą mogą zdecydować się nie tylko mieszkańcy pojezierzy bądź pomorza. W związku z tym, że w tej branży zarabia się jedynie w sezonie, pracę możemy połączyć z wakacjami i latem zamieszkać w przyczepie kempingowej umiejscowionej na terenie wypożyczalni.

wynajem łodzi i jachtów motorowych
Autor: Tilemahos Efthimiadis
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajem łodzi i jachtów motorowych możesz prowadzić nad jeziorkiem, nad rzeką, a nawet nad morzem. Bez wątpliwości idealna jest lokalizacja w pobliżu odwiedzanego kąpieliska strzeżonego albo popularnej spacerowej trasy. Opłaci się rozejrzeć się za gotowym zapleczem na dawnych ośrodkach wypoczynkowych, jakie już zwykle są ogólnodostępne. Jednakże w tym wypadku musimy się liczyć z tym, iż będzie to obiekt opuszczony i nieodzowny będzie generalny remont przystani. Poniesione na ów cel koszta powinny się z biegiem czasu zwrócić. Do wynajmowania sprzętu nie trzeba obszernego terenu. Kiedy wypożyczalnia znajduje się na niewielkim obszarze ogrodzonym, starczy mała budka, w której schowa się pracownik w wypadku niepogody i w której ukryte będą kapoki. Wypożyczalnia wodnego sprzętu to też rozwiązanie dla mieszkających nad jeziorem czy rzeką.

Już na starcie odpadną wtenczas wydatki powiązane z najmem gruntu i magazynu, dlatego że sprzęt będzie przechowywany w ogrodzie bądź prywatnym garażu.