Gdańsk to jedno z ładniejszych polskich miejsc. Umiejscowiony jest północnej części naszego państwa nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską na Pobrzeżu Gdańskim. Tworzy obecnie swojego rodzaju rolę ośrodka kulturalnego, naukowego i gospodarczego północnej Polski.

mieszkanie w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on miastem z ponad tysiącletnią historią, która była utworzona na przełomie wieków za sprawą wpływu dużej ilości kultur i systemów.

Jeżeli wykorzystana w powyższym tekście retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu inne tego typu wpisy – one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Zajmuje szóste miejsce w kraju w kwestii ilości ludności, a siódme w kwestii rozmiarów. Na pewno też każdy słyszał o Trójmieście, w skład którego wchodzą właśnie Gdańsk, a do tego Gdynia i Sopot.

Zabytki w Gdańsku są jednym z najbardziej cennych zespołów zabytkowych w Polsce. Co prawda prawie wszystkie zabudowy historyczne śródmieścia były odbudowywane po II wojnie, a większa część zabytków uległa zniszczeniu, lecz nie stanęło na przeszkodzie to miastu dostać miano niespotykanie pięknego i bogatego historycznie miejsca. Odmienną dosyć ważną sprawą jest dzierżony przez miasto port handlowy, który zapewnia mu status ośrodka gospodarki morskiej.
Jeżeli rozplanowuje się zwiedzanie tego uroczego miejsca z rodziną to naturalnie trzeba zasięgnąć wiedzy jakie atrakcje dla dzieci (obozy letnie lubuskie) skrywa Gdańsk. Jedną z interaktywnych atrakcji jest spojrzenie na miasto z punktu widokowego umiejscowionego obok Centrum Hewelianum. Niespotykaną rozrywkę młodszym turystom zagwarantuje także PGE Arena, gdzie dzieci mogą pojeździć na gokartach lub na tyrolce.

stare miasto

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejna rzecz, która da wiele frajdy waszym maluchom to wizyta na genialnym placu zabaw Loopys World Gdańsk, gdzie każdy malec ulegnie atmosferze swawoli. W propozycji Gdańska jest też jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego miasta – ZOO Gdańsk Oliwa. Jest to nie tylko atrakcje dla dzieci (MNG), ale też dla ich opiekunów.
Najbardziej jednak zauroczyć może przepiękne Stare Miasto Gdańska i najczęściej wybierana przez zwiedzających trasa, która przebiega Drogą Królewską od Bramy Wyżynnej, aż do ulicy Długiej na Długi Targ. Jest tam zlokalizowana bardzo znana fontanna Neptuna. Jest także opcja, aby oglądać zabytki w Gdańsku od strony wody, z poziomu kajaka lub statku w czasie rejsy. Za sprawą ogromnej ilości ścieżek rowerowych można zwiedzać miasto w czasie rowerowej wyprawy.

Możliwości, aby zwiedzać zabytki w Gdańsku i znaleźć atrakcje dla dzieci jest wiele. Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy spędzić czas wolny i czego chcemy.