Jak co roku zbliżające się wakacje sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna planowanie swojego urlopu. Niektórzy zabierają się za to nawet kilka miesięcy wcześniej, często korzystając z tak popularnych obecnie ofert first minute. Większość osób z najróżniejszych powodów jednak nie będzie się decydowała na takie rozwiązanie, z reguły nie mając jeszcze sprecyzowanych planów urlopowych, albo nie wiedząc, w jakim terminie będą mieli wolne w pracy.

Kreata - wakacje last minute

Autor: Alessandro Bonvini
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze inni z kolei do samego końca nie kupują żadnych wycieczek, licząc na atrakcyjne propozycje last minute. Jest to niekiedy dość ryzykowna decyzja, bo albo nic się ciekawego nie trafi, albo ceny będą wyższe niż się pierwotnie zakładało, lecz czasem trafić można na rzeczywiście interesujące propozycje. Wyjazdy last minute są od kilku lat dość popularne, zależnie od okresu czasu może ich być mniej lub więcej. Biura turystyczne najczęściej kupują loty i miejsca noclegowe w pakietach, planując, że uda się wszystko sprzedać.

Chcesz wyszukać dodatkowe tego typu źródła? Kliknij ten odsyłacz – więcej zobaczysz w tekście (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Singapur), który omawia pokrewne kwestie.

Jeżeli z jakiś powodów plany nie wyjdą i na dzień czy dwa przed terminem imprezy zostaną wolne miejsca, to dużo bardziej będzie się opłacać sprzedać taką wycieczkę w obniżonej cenie, niż zostać bez niczego.

Jak może się jednak okazać, na kreta last minute będzie polowało dość dużo turystów, chcących zaoszczędzić niemałą kwotę na wyjeździe. A niekiedy da się zaoszczędzić naprawdę spore kwoty, zwłaszcza w przypadku wyjazdów droższych lub w odleglejsze, mniej popularne miejsca. Czasami mogą się na przykład trafić złote piaski last minute przecenione nawet o połowęzłote piaski (https://www.eccoholiday.com/region/bulgaria/zlote-piaski/)ie pojedynczego wylotu można spędzić fantastyczny urlop z najbliższą osobą (zobacz: Last minute – Złote Piaski).

Greckie miasteczko

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz taka możliwość nie będzie dla wszystkich – po pierwsze należy być odpowiednio elastycznym, bo niestety nie da się zaplanować, jakiego rodzaju propozycje się pojawią danego dnia. Trzeba być w pełni gotowym na to, że niekiedy na spakowanie się i dojazd na miejsce wyjazdu będzie kilkanaście godzin, a normą jest to, że tego czasu może być przeciętnie koło dwóch dni. Oprócz tego nie można się nastawiać na konkretne kierunki, bo także do ostatniej chwili nie wiadomo, co może się pojawić.